Zabiegi trychologiczne
Oferujemy zabiegi trychologiczne dopasowane indywidualnie do każdego klienta na podstawie dokładnej diagnostyki. Za pomocą specjalistycznego sprzętu wykonujemy badania skóry głowy oraz włosa. Po zdiagnozowaniu problemu określamy indywidualne leczenie i wybieramy odpowiednią terapię. Do wykonywania zabiegów stosujemy specjalistyczne dermokosmetyki trychologiczne.
Jeśli zmagasz się z nadmiernym wypadaniem włosów, swędzeniem i pieczeniem skóry bądź zauważasz widoczne zmiany skórne, koniecznie odwiedź nasz gabinet.
Jakie zabiegi trychologiczne wykonujemy?
Zabiegi przeciw wypadaniu włosów i łysieniu
Najlepsze efekty przeciw wypadaniu włosów przynoszą zabiegi, które naruszają ciągłość skóry, poprzez dostarczenie substancji do mezodermy i komórek macierzystych włosa. Do najpopularniejszych z nich należy mezoterapia igłowa. Celem tego zabiegu jest wydłużenie fazy anagenu, czyli wzrostu włosa. Mezoterapia igłowa stymuluje i regeneruje korzenie włosa.
Zabiegi zwalczające łuszczyce skóry głowy
Łuszczyca skóry głowy jest to nadmierne rogowacenie się naskórka i powstawanie wykwitów na powierzchni skóry. Zakażenie wykwitów powoduje swędzenie i pieczenie. Leczenie łuszczycy poprzez zabiegi zwalczające jej powstawanie polega na dogłębnym oczyszczeniu skóry głowy ze zrogowaciałego naskórka oraz toksyn, zalegających w mieszku włosowym.
Zabiegi zwalczające łojotokowe zapalenie skóry głowy
Zabiegi antyłojotokowe mają na celu normalizację pracy gruczołów łojowych i potowych, co przywraca równowagę skóry głowy. Zapobiegają powstawaniu łupieżu tłustego oraz wypadaniu włosów.
Zabiegi przeciwłupieżowe
Celem zabiegów przeciwłupieżowych jest usunięcie nieprawidłowo złuszczonego naskórka za pomocą specjalnych peelingów. Skóra głowy zostaje oczyszczona trychologicznym szamponem na łupież oraz zabezpieczona przed ponownym pojawianiem się łupieżu.
Zabiegi w przypadku atopowego zapalenia skóry głowy u dorosłych i u dzieci
Zabiegi te polegają na hamowaniu cytokin prozapalnych biorących udział w procesie atopowego zapalenia skóry głowy. Dobór preparatów farmaceutycznych następuje po szczegółowym wywiadzie przeprowadzonym z pacjentem.